telefon: 22 615 33 13

mail: biuro@kilogramy.pl

 

poniedziałek - piątek: 10-18

 

mymasujemy.pl Piotr Konopka
ul. Lipkowska 6

04 - 801 Warszawa

 

Nip: 525 207 92 45

Regon: 140169756

WAŻNA INFORMACJA "Produkty Cambridge przeznaczone są wyłącznie do sprzedaży bezpośredniej.Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem Certyfikowanych Konsultantów. Zakup produktów może nastąpić wyłącznie po konsultacji i wypełnieniu Karty Zdrowia.Spółka "HOL-TRADE" nie ponosi odpowiedzialności za zakup produktów drogą wysyłkową lub od osób nieupoważnionych.Produktów Cambridge nie wolno przekazywać ani odsprzedawać innym osobom."

Twój e-mail
Numer telefonu
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

1. Ile wody dziennie należy pić?

Codziennie powinno wypijać się minimum 8 szklanek ( 2 litry) wody, oprócz tej używanej do przygotowania produktów. Ta ilość warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu, usuwając szkodliwe produkty przemiany materii. Ponadto picie wody eliminuje ryzyko odwodnienia, które często objawia się bólem i zawrotami głowy, zmęczeniem, zaparciami. Pamiętajmy, że woda jest największym sojusznikiem odchudzania, również dlatego, że w początkowym okresie stosowania diety łagodzi nadmierny apetyt, zwłaszcza gdy jest ciepła. Picie odpowiednich ilości wody jest zatem bardzo ważne.

 

2. Co można pić oprócz wody?

Aby przestrzegać zaleceń diety, dozwolonymi płyanmi do picia jest woda średniozmineralizowana, niegazowana lub naturalnie gazowana, kawa, herbaty ziołowe, herbaty białe, zielone, ekspresowe, ale bez żadnych dodatków w postaci cytryny, cukru, miodu itp. Nie należy pić herbat owocowych. Podczas stosowania Programu Odchudzania Cambridge nie wolno również pić soków, które często są dosładzane. Dla miłośników wód smakowych, zdecydowanie polecamy dodatki smakowe do wody Cambridge, które w porównaniu z wodami smakowymi dostępnymi na rynku, dostarczają znikome ilości kalorii.

 

3. Czy można pić alkohol podczas stosowania Programu Odchudzania Cambridge?

Picie alkoholu podczas stosowania diety jest zabronione. Jeden gram dostarcza aż 7 kcal, co zmienia kaloryczność diety oraz stymuluje apetyt. Pod wpływem alkoholu łatwiej też jest przerwać dietę, sięgając po niedozwolone pokamy.

 

4. Czy odczuwa się głód podczas stosowania diety?

Uczucie głodu bedzie pojawiać się na samym początku stosowania stopnia 1 lub 2 Programu Odchudzania Cambridge. Stan ten trwa, dopóki organizm nie wejdzie w stan łagodnej ketozy, co ma miejsce po około 3 dniach od rozpoczęcia diety. Wówczas organizm zaczyna wykorzystywać energię ze spalania tłuszczu, co powoduje, że uczucie głodu znika i porawia się samopoczucie. I tak już powinno zostać do końca kuracji. Uczucie głodu może pojawić się również w momencie, gdy będąc na stopniu 1 programu Cambridge, zjemy cokolwiek innego niż produkty diety Cambridge.

 

5. Czy można żuć gume bezcukrową podczas stosowania stopnia 1 programu Cambridge?

Podczas stosowania diety Cambridge, gdy jesteśmy w łagodnej ketozie, pojawia się nieprzyjemny zapach z ust. Jednak nie jest zalecane żucie gumy, nawet bezcukrowej, ponieważ pobudza ona apetyt. Aby załągodzić zapach, zalecane jest częstsze mycie zębów, jak również stosowania odświeżacza do ust w formie aerozolu, płyny do płukania jamy ustnej lub kapsułek z wyciągiem z pietruszki. Wszystkie preparaty dostępne są w aptekach.

 

6. Czy należy stosować suplementy witaminowe podczas stosowania Programu Odchudzania Cambridge?

Dieta Cambridge jest dietą zbilansowaną, która dzięki swoim produktom dostarcza do organizmu wszystkie składniki pokarmowe i odżywcze ( białka, węglowodany i tłuszcze, witaminy i składniki mineralne) potrzebne do jego poprawnego funkcjonowania. Zarówno w przypadku stosowania produktów Cambridge jako wyłącznego źródła odżywiania, jak również w przypadku diety łączącej produkty Cambridge z żywnością konwencjonalną, organizm otrzymuje wymaganą porcję witamin i składników mineralnych. Jeżeli stosowana była suplementacja przed rozpoczęciem kuracji dietą Cambridge, można ją kontynuować, jednak po konsultacji z lekrzem bądź dietetykiem.

 

7. Jeżeli wyjątkowo poczuję głód, czy można dodać kolejny posiłek?

Jest to możliwe, ale pod warunkiem, że prowadzisz aktywny tryb życia albo na codzień pracujesz fizycznie. Wtedy dodatkowa porcja energii i składników odżywczych pomoże zapanować nad głodem, nie zwolni metabolizmu a kilogramów nadal będzie ubywać.

 

8. W jaki sposób utrzymać efekty diety po osiągnięciu wymarzonej wagi?

Aby uniknąć efektu jo-jo należy zastosować stabilizacę, poczas której wprowadzamy konwencjonalne posiłki. Przechodząc przez kolejne etapy Programu Odchudzania Cambridge, pod okiem swojego konsutanta (dietetyka) , uczymy się zmieniać złe nawyki żywieniowe i wprowadzać zasady prawidłowego żywienia. Również bardzo istotne jest, aby wraz ze wzrostem kaloryczności posiłków zwiększać aktywność fizyczną, która poprawia przemianę materii i chroni przed powrotem niechcianych kilogramów. Więcej informacji oraz cennych wskazówek o tym jak utrzymać nową wagę znajdziecie Państwo w zakładce "Co po diecie?"

 

9. Czy mozna ćwiczyć podczas stosowania Programu Odchudzania Cambridge?

Podczas stosowania stopnia 1 i 2  wyczerpujące i ciężkie ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe są zabronione. Wtedy najłatwiej doprowadzić do nieodwracalnego ubytku masy mięśniowej. W stopniu 2 zalecana jest lekka aktywność ruchowa w postaci rekreacyjnej jazdy na rowerze, spokojnego pływania czy spacerów. Od stopnia 3 wprowadzamy intensywniejszą aktywność fizyczną.

 

10. Mimo stosowania różnych diet mam wrażenie, że żadna z nich nie działa. Dieta Cambridge zwana jest " dietą ostatniej szansy". Na czym polega jej wyjątkowość?

Jej przewaga nad innymi dietami polega na tym, że na efekty jej działania nie trzeba długo czekać. Ubytek masy ciał zauważalny jest już po upływie pierwszego tygodnia. Progeam Odchudzania Cambridge nazywany jest " dietą ostatniej szansy", bo nie ma diet zbilansowanych o nizszej zawartości energii. Jeżeli nie ma zadowalających efektów podczas stosowania diet niskoenergetycznych zachodzi potrzeba zmiany na dietę bardziej rygorystyczną, czyli dietę bardzo niskokaloryczną. Ocena kliniczna diety Cambridge potwierdziła jej skuteczność. Jest postrzegana na równi z metodami chirurgicznymi.

 

11. Czym się różni dieta Cambridge od innych diet niskokalorycznych?

Produkty Cambridge to nie tylko środek spożywczy służący do redukcji masy ciała. Jest to również pełnowartościowy produkt, który może zastępować tradycyjne posiłki lub uzupełniać konwencjonalną dietę u rekonwalescentów czy osób niedożywionych. Może również stanowić uzupełnienie codziennej diety u osób prowadzących nieregularny tryb zycia. A wszystko to zasługa składu, czyli niskiej zawartości tłuszczu, wysokiej jakości białka, witamin i składników mineralnych, w dawkach zalecanego dzienniego spożycia.

 

12. Ile można schudnąć stosując Program Odchudzania Cambridge?

Ubytek masy ciała podczas stosowania Programu Odchudzania Cambridge zależy od indywidualnych predyspozycji, płci, zawartości tkakni tłuszczowej, wieku, trybu życia oraz diet jakie się stosowało. W badanich klinicznych, tygodniowo osiągnięto utratę wagi na poziomie 1-2,5 kg u kobiet i 1-3,5 kg u mężczyzn ( dotyczy stosowania diety VLCD) . Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo u naszego konsultanta kilogramy.pl, tel.22 615 33 13.

 

13. Czy można stosować dietę Cambridge przy nadciśnieniu oraz innych schorzeniach?

W przypadku jakichkolwiek jednostek chorobowych stosowanie diety Cambridge jest uzależnione od decyzji lekrza prowadzącego. Nadciśnienie nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania diety. Natomiast prowadzenie kuracji musi odbywać sie pod kontrolą i za zgodą lekarza.

 

14. Co dzieje się z włosami i paznokciami podczas stosowania diety niaskoenergetycznej jaką jest Cambridge? Czy mogą wypadać oraz łamać się?

Dieta Cambridge jest dietą bardzo niskoenergetyczną, jednak dostarcza organizmowi wszystkie witaminy oraz mikroelementy których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. W normalnym żywieniu zazwyczaj nie zapewniamy organizmowi jego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, dlatego podczas kuracji poprawia się stan włosów i paznokci.
Często również zdarza się że klientki raz do roku przeprowadzają sobie oczyszczającą kuracje 7 dniową tylko, aby oczyścić organizm z toksyn oraz wzmocnić stan włosów, paznokci oraz skóry.


15. Czy podczas kuracji można używać słodzika?

Tak, podczas kuracji można stosować słodzik. Doskonałym rozwiązaniem jest również dodawanie do herbaty smaczków do wody diety Cambridge. Herbata z odrobiną smaczku pomarańczowego nabiera słodkiego smaku i pomarańczowego aromatu. Więcej informacji o smaczkach do wody znajdą Państwo w zakładce PRODUKTY-smaki do wody.

 

16. Czy aby rozpocząć kurację dietą Cambridge muszę odbyć konsultację lekarską?

Nie, aby rozpocząć dietę Cambridge nie trzeba przechodzić konsultacji lekarskiej. Konieczne jest natomiast wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego który nosi nazwę "karta zdrowia" jeżeli na karcie wszystkie odpowiedzi udzielone przez pacjenta będą: "NIE", wówczas może on rozpocząć dietę Cambridge. Jeżeli natomiast, któraś odpowiedź w arkuszu zdrowotnym będzie: "TAK" lub jeżeli zamierzają Państwo odbyć I stopień kuracji diety wówczas na karcie potrzebny będzie również podpis lekarza.

 

17. Stosowałam/łem już wcześniej dietę Cambridge. Czy muszę przechodzić konsultacje ponownie?

Oczywiście nie. Jeżeli stosowali Państwo już wcześniej program diety Cambridge, nie muszą Państwo kolejny raz przechodzić konsultacji, wówczas tylko opowiemy o nowościach i zmianach w programie tak by posiadać wszystkie informacje na bieżąco. Jeżeli odchudzali się Państwo wcześniej u naszego konsultanta niezbędna.

►konsultacje i porady

22 615 33 13